Teknoloji Forumu | Güncel Teknoloji Haberleri

Orjinalini görmek için tıklayınız: Yüreğir Belediyesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde sergi açtı PDU ®
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Yüreğir Belediyesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde sergi açtı PDU ®

Yüreğir Belediyesi’nin hizmete açtığı kültürevlerinde üretilen el emeği göz nuru ürünler Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde görücüye çıktı.Serginin açılışını Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ve Başkan Çelikcan’ın eşi Mehtap Çelikcan beraber yaptılar. Açılışa Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Halk Eğitim, Ulusal Eğitim Şube Müdürleri ve talebeler katıldı. 3 gün süren ’’Dünden Bugüne Yüreğir Belediyesi El Sanatları Sergisi" üniversite talebeleri tarafından alaka gördü.

Yüreğir’de hizmete açılan kültürevlerinin kazanın bakış açısını değiştirdiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Bundan önce negatifliklerle hatıralan Yüreğir artık kültürle sanatla anılır oldu. Kültürevlerimizde görev yapan öğretmenler ve 90 dalda açılan kurslara gelen talebelerimizin el emeği göz nuru ürünleri sergilediler. Her biri el emeği göz nuru gerektiren ürünler. Yüreğirli yurttaşlara fırsat verildiğinde neleri muvaffak olabileceklerini hep birlikte giriyoruz. Kültüre, sanata, eğitime ehemmiyet veren toplumlar gelişmiş toplumlardır. Buralardan senede takriben 30 bin kişi yararlanıyor. Buralarda çok güzel işler yapılıyor. Bilhassa talebelere yönelik verilen destek kursları sayesinde çocuklarımız çok güzel okullara yerleştiler. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Toplumları ayakta tutan eğitim, kültür ve sanattır. Biz de bunu Yüreğir’de hizmete açtığımız kültürevleri sayesinde başlattık" dedi.

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay da sergilenen el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.