• TrTekno.net e Hoş Geldiniz!
  • Teknoloji ile ilgili tüm haberler burada
  • Üye olup takipte kalın
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
General Mobile GM 5 Plus Teknik Özellikleri ve İncelemesi
General Mobile GM 5 Plus Teknik Özellikleri ve İncelemesi
general-mobile-5-plus-b_640x360.jpgsource.jpg
Android serisi telefonlar Türkiye menşeli ancak Amerikan Patentli aletler olarak biliniyorlar. Amerika'da kurulan, İstanbul merkezli bir cep telefonu ve tablet markası denilen şirketin ülkemizde ansızın fazla ürünü raflara dizdiğini de biliyoruz.

General Mobile’ın Discovery serisi telefonları ülkemizde çok satan telefonlar arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra “saf Android” olarak da deyim edilen Android One telefonlarının da üreticisi olarak belleklerde yer etti. Android One ürün bandında yer alan General Mobile 4G (Çift Sim Kartlı), General Mobile GM 5 Plus, General Mobile 4G Android One ve son modeli General Mobile GM 5 orta sınıf Android One telefonlar olarak hemen hemen peynir ekmek gibi satılıyorlar.

Bu yazımızda Tamindir’in tecrübe ederek deneyimi etmesi için gönderilen General Mobile GM 5 Plus özelliklerini ve alet hakkındaki düşüncelerimizi sizlere aktaracağız.

General Mobile GM 5 Plus Teknik Özellikleri

Öncelikle General Mobile GM 5 Plus telefonun Türkiye’de Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip tek telefon olduğunu belirtmekte yarar var. Google ile yaptığı iş birliği sayesinde General Mobile GM 5 Plus, size Android 6.0 ile gelse de hemen aynı gün kendini hızla aktüelliyor. Ben öğlen saatlerinde elime aldığımda telefon hemen aktüellemeye başlamış ve akşama doğru olmadan Android 7.0’a geçmişti dahi. Bu bana telefonu kullanırken çevremde bulunan aletlerden daha hızlı ve kararlı bir işletim sistemi sunduğu gibi, fazladan 90 dakika batarya ömrü de kazandırdı. Ayrı olarak bu aktüellemenin Wi-Fi üzerinden son derece hızlı olduğunu da söylemek istiyorum. Diğer taraftan telefon dolaşımda iken yüksek hızlı irtibat sağlayan yeni nesil gelişmiş 4.5G-LTE altyapısı ile de sanki uçuyor. 5.5 inçlik ekranı 401ppi yoğunluğunda ve 2.5D kavisli olan cihaz, son derece kaliteli bir görüntü veriyor.

Alinti

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi