• TrTekno.net e Hoş Geldiniz!
  • Teknoloji ile ilgili tüm haberler burada
  • Üye olup takipte kalın
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GM 6 için Android 8.0 Oreo aktüellemesi yayınlandı
#1
GM 6 için Android 8.0 Oreo aktüellemesi yayınlandı
General Mobile, GM 6 için Android 8.0 Oreo aktüellemesini kullanıcılarına sundu.
Android, en aktüel sürümü Android 8.0 Oreo aktüellemesini Android One projesi dahilindeki telefonlara dağıtmaya başlıyor. General Mobile’ın Android One programına dahil olan telefonu GM 6, Android 8.0 Oreo aktüellemesini bugünden itibaren yayınlamaya başladı. GM 6 uygun ücreti ve yüksek standartlardaki kalitesi ile Android 8.0 Oreo aktüellemesini veren telefonlar arasında öne çıkıyor.
General Mobile GM 6 kullanıcılarını Android 8.0 Oreo aktüellemesi ile bekleyen yenilikler ise şöyle:
PIP ( Picture in Picture)
Bu özellik açılan bir ekranı küçültüp istenilen yere konumlandırarak arka tasarıda başka görevler yapabilme olanağı sunuyor.
1513347168-aXL4.png
Geliştirilmiş Otomatik Doldurma Sistemi
Sistem sizin bilgilerinizi bir defaya mahsus sizin müsaadeniz olduğu takdirde kayıt ediyor ve daha sonraki girişlerde otomatik olarak bütün alanları doldurarak işlemlerinizi kolaylaştırıyor. Sözgelimi; ürün satın alırken isim soyisim, adres bilgilerini gibi bilgileri otomatik olarak doldurabilen bir sistem. 
Pil Kullanımı
Yeni Android 8.0 Oreo ile beraber arka tasarıda açık kalan uygulamalar daha ayrıntılı olarak sınırlandırılacak ve pil ömrü kullanımı azaltılacak.
Ayarlar Menüsünde arama çubuğu
Yeni Android 8.0 Oreo ile birlikte ayarlar menüsünde arama çubuğu yer alacak. Bunun sayesinde farklık yapmak istenilen özellik buradan aratılarak hızlıca bulunabilecek.
1513347204-cPMk.jpg
Bildirim Erteleme ( 15 dk , 30 dk , 1 Saat, 2 Saat)
Whatsapp, Facebook, Instagram, Messenger vb. uygulamalardan gelen bildirimleri hafifçe sağa kaydırarak 15 dakika, 30 dakika, 1 saat ve 2 saat erteleme olanağı sağlıyor, belirtilen müddet nihayetinde bildirim tekrar geliyor.
Bölünmüş çoklu görevlerde birbirine mani olmayan ekran (2 Uygulamayı aynı anda daha rahat kullanmak)
Android Oreo 8.0 sürümü ile birlikte aynı anda 2 uygulamayı kullanabilmek daha gelişmiş hale kavuştu. Aynı anda iki uygulama kullanmaya yarayan bu özellikte uygulamalar artık daha kararlı ve hızlı çalışıyor.
60’dan fazla emoji
Duygu ve düşüncelerin en iyi şekilde anlatılabilmesi için 60’dan fazla yeni emoji ilave etti.
 
Alinti
  


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi