• TrTekno.net e Hoş Geldiniz!
  • Teknoloji ile ilgili tüm haberler burada
  • Üye olup takipte kalın
Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanal gerçeklik gözlüğü (VR gözlük) nedir?
1464262577070.jpg

Sanal gerçeklik gözlüğü denilen VR gözlükler son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Peki VR gözlük nedir? Uygun ücretli cardboard gözlükler ile pahalı olanlar arasında ne fark vardır? İşte sanal gözlüklerin kullanımı ve diğer ayrıntılar...

Sanal gerçeklik gözlüğü (VR gözlük) nedir?

Sanal gerçeklik gözlüğü , son zamanlarda yaygın olan LED , LCD , Plazma gibi teknolojiler ile üretilmiş telefon , bilgisayar ve diğer bir hayli aletin ekran görüntüsünü daha gerçekçi göstermek , göz yanılmaları ( hileleri ) sayesinde görüntüyü daha gerçekçi olarak idrak etmek için tasarlanmış teknolojik gözlüklerdir. Bazen bir karton ve bir gözlük çerçevesi ile bazen de Oculus,LG,Samsung,Google,Sony gibi dünya devlerinin ürettiği Sanal Gerçeklik gözlükleri ile telefonlarımızda bir filmi izlerken , oyun oynarken ya da televizyon ekranında 3D bir film izlerken , izlenilen görüntüyü daha gerçekçi idrak etme sağlanabilir ve izlenilen şeylerden daha fazla zevk alınabilir.

Alinti
Gosterdigin cardboard iphone 6 ile kullanilabilir mi? Ekran olcusu olarak 5.2 inch denmis.

Alinti
Benim telefonumum sony Xperia m4 aqua sanal gerçeklik gözlüğü nü desteklemiyor mu acaba yani yavaş yavaş hiç hareket etmiyor acaba desteklemiyor mu???

Alinti
VR BOX 3.0 aldım fakat Kulanım klavuzunda QR kodu yok. Nasıl bulabilirim kodu??

Alinti
bnde de pirhana sanal gerçeklik gözlüğü var ama QR kodu yok cardboard’la eşleşmiyor yardımıcı olurmusnuz ? ?

Alinti
Merhabalar..
Yamanbilimci olarak çok sayıda VR Cardboard uygulaması yaptım. Bahsettiğiniz videolardan telefona indirip izledim. Başlangıç için gayet başarılı. İnternetten VR Cardboard’u uygun fiyata aldım. Webrazzi VR Cardboard rengi çok güzel gözüküyor.

Alinti

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi